17 września - IX PIKNIK i III TARGI

ZABAWA i INTEGRACJA
w Parku Szczęśliwickim


17 września w godzinach 11.00 - 17.00 zapraszamy wszystkich, bez wyjątku, do Parku Szczęśliwickiego na Ochocie do udziału w IX Rodzinnym Pikniku Integracyjnym - Szczęśliwice 2011 i III Targach Ochockich Organizacji Pozarządowych. Dziać się będzie wiele i każdy znajdzie tu coś dla siebie! Wybór ułatwi "Gazeta Targowa", zawierająca mapkę, skorowidz i krótki opis sposobów prezentacji wszystkich 68 wystawców - współrealizatorów imprezy.

Organizacje pozarządowe oraz placówki kultury, oświaty i sportu związane z Ochotą, przygotowały bardzo bogaty program estradowy i warsztatowy. W 54 stoiskach (w niektórych będą po 2 podmioty) rozlokowanych w pobliżu estrady zaplanowano: warsztaty artystyczne i plastyczne dla dzieci i dorosłych, zajęcia edukacyjne, wystawy zdjęć i prac plastycznych, zabawy dla dzieci, konkurencje sportowe i strzeleckie (w tym możliwość zdobycia odznak strzeleckich Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego), pokazy sprzętu szkoleniowego dla przyszłych kierowców, pokazy ratownictwa wodnego i drogowego, pokaz wozów strażackich, policyjnych i straży miejskiej, gry logiczne, loterie i konkursy, wędkowanie w wodzie i na sucho, a nawet badania i konsultacje lekarskie. Dla najmłodszych - możliwość przejażdżki na kucyku! Prowadzona będzie również zbiórka zużytych tonerów i tuszy, z których dochód przekazany zostanie na cele charytatywne.

Dodatkową atrakcję tegorocznego pikniku stanowić będzie organizowana przez Fundację Inicjatyw Badawczo-Szkoleniowych FIBS gra terenowa "Kobiety Ochoty", której uczestnicy odwiedzać będą miejsca związane ze sławnymi kobietami mieszkającymi na Ochocie ( www.fibs.org.pl).

Program estradowy poprowadzi Maciej Gąsiorek przy współpracy z niżej podpisaną. Zagrają i zaśpiewają: zespół rozrywkowy Ka-Dwa, Marek Siwek z zespołu Lombard, krakowski poeta i bard Paweł Orkisz. Wystąpią też artyści i zespoły z organizacji i instytucji uczestniczących w pikniku. A około godz. 15.00 przed estradą odbędzie się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego - będzie co podziwiać.

Hanna Gęściak-Wojciechowska
Koordynator Pikniku

Patronat honorowy: Maurycy W. Komorowski, burmistrz dzielnicy Ochota
Organizatorzy: rada i zarząd dzielnicy Ochota, Klub Rodzin Abstynenckich Ostoja, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych WISE.
Patroni medialni: Gazeta Gra, Magazyn Bluszcz, Magazyn Integracja, Informator Ochoty i Włoch

 

Zobacz materiały reklamowe IX Rodzinnego Pikniku Integracyjnego - Szczęśliwice 2011 i III Targów Ochockich Organizacji Pozarządowych:

Plakat reklamujący imprezę (pdf)

Ulotka reklamująca imprezę (pdf)

Gazeta Targowa (pdf)

 

Organizacja Poytku Publicznego


 

 

 

© WISE 2017