Spotkanie Wielkanocne w Centrum Lelechowska

Tradycją jest, że w Wielką Sobotę Klub Rodzin Abstynenckich „Ostoja” gości u siebie najuboższych i samotnych mieszkańców dzielnicy. Goście zapraszani są w ścisłej współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który czuwa nad tym, aby wsparcie trafiło do najbardziej potrzebujących. A takich jest wielu.

           Gospodynią spotkania była Hanna Gęściak-Wojciechowska, ale o tym ważnym dla wszystkich wydarzeniu nie zapomnieli również Piotr Żbikowski – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ochota i Ks. Marek z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata.  Tradycyjnie podzielono się święconym jajkiem, składając przy tym życzenia pogodnych i spokojnych świąt.

           Ideą Spotkań Wielkanocnych organizowanych w centrum Lelechowska jest sprawienie, aby choć przez chwilę czas świąt, szczególnie trudny dla osób samotnych, stał się przyjemny i pogodny. Dla wielu gości możliwość podzielenia się święconym jajkiem, porozmawiania przy stole, a przede wszystkim spędzenia czasu z drugim człowiekiem jest wyjątkowo ważna. Nie bez znaczenia jest również bogaty poczęstunek. W tym roku na stole gościły: żurek z białą kiełbasą, sałatki jarzynowa i ziemniaczana, ryba po grecku i galaretka z kurczakiem. Do tego oczywiście tradycyjny makowiec!

           Na zakończenie spotkania, jak co roku, na gości czekały niespodzianki. Każdy otrzymał z rąk Zastępcy Burmistrza paczkę żywnościową przygotowaną przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia i „wzbogaconą” przez Stowarzyszenie WISE. bo Dzięki temu całe święta mogły być pogodniejsze..

Organizacja Poytku Publicznego


 

 

 

© WISE 2017