XI Rodzinny Piknik Integracyjny - Szczęśliwice 2013

Gwarna sobota w Parku Szczęśliwickim!

Piknik na SzczęśliwicachStarsi i młodsi mieszkańcy Ochoty bawili się w minioną sobotę podczas XI Rodzinnego Pikniku Integracyjnego – Szczęśliwice 2013 i V Targów Ochockich Organizacji Pozarządowych. Przez cały dzień było gwarno i kolorowo. I nawet pogoda okazała się łaskawa, bo choć ostatnio wciąż padało, to na ten dzień deszczowe chmury gdzieś umknęły.

 Przewodnicząca Rady Dzielnicy Ochota Hanna Gęściak-Wojciechowska i Burmistrz Dzielnicy Ochota Wojciech Komorowski odwiedzili wszystkie stoiska, podziwiając przygotowane atrakcje. A jak na gospodarzy przystało, nie chodzili z pustymi rękami – każdy dostał imprezowe frisbee, a najmłodsi również kolorowe wiatraczki. Cały Piknik, jak co roku, przystrojony był kolorowymi balonami, a pomiędzy stoiskami krążyli uśmiechnięci wolontariusze, którzy wręczali balony gościom. Można było również spotkać chodzącego Szansowego Miśka, pluszową Myszkę Norkę, a nawet klaunów na szczudłach! Wokół fruwały większe i mniejsze bańki mydlane!

 Tegoroczną imprezę przygotowywało ponad 60 organizacji pozarządowych, placówek kultury, sportu, pomocy społecznej, szkół i przedszkoli, a skoro było nas tak dużo, to i atrakcje były różnorodne. Program estradowy szczelnie zapełnili młodsi i starsi podopieczni ochockich organizacji i placówek, pomiędzy występami czas gościom umilał znany już stałym bywalcom naszej imprezy Maciej Gąsiorek. A na stoiskach wokół estrady można było znaleźć chyba wszystko – zabawy sportowe, konkursy, warsztaty plastyczne i muzyczne, badania lekarskie. Starsi zdobywali odznaki OSO, a młodsi jeździli na kucykach.Nie zawiodły nas również służby mundurowe – mogliśmy zapoznać się z pracą i przetestować sprzęt policji, straży miejskiej, straży pożarnej. Policyjni pirotechnicy prezentowali specjalnego robota, który na co dzień pomaga im w pracy – zabawy przy tym było co niemiara. A od godziny 14.00 na wszystkich czekał przepyszny poczęstunek – tradycyjna piknikowa grochówka.

Batalion WPStałą atrakcją naszych pikników jest musztra paradna Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, zakończona honorową salwą. W tym roku, pomimo wielu innych zobowiązań, Panowie odwiedzili nas w wyjątkowo licznym gronie, więc i pokaz wzbudził jeszcze większe emocje – dziękujemy!

           Podsumowaniem występów estradowych był koncert zespołu PARTITA. Grupa zaśpiewała nie tylko swoje największe przeboje, ale również kilka coverów znanych piosenek. Przed sceną zrobiło się tłoczno – jedni śpiewali, inni tańczyli. O godzinie 17.00 podziękowano wszystkim organizatorom i współorganizatorom za ciężką pracę, a gościom za przybycie i dobre nastroje. I tym przyjemnym akcentem zakończono XI już Rodzinny Piknik Integracyjny i V Targi Ochockich Organizacji Pozarządowych!

           

 

 

 

Organizacja Poytku Publicznego


 

 

 

© WISE 2017