Piknik i Targi na Szczęśliwicach

Tysiące kolorowych balonów, uśmiechnięte buzie i muzyka płynąca z estrady. To wszystko i wiele innych atrakcji mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć w Parku Szczęśliwickim w ubiegłą sobotę. Rodzinny Piknik Integracyjny - Szczęśliwice i Targi Ochockich Organizacji Pozarządowych, to impreza ciesząca się już dużym zaufaniem mieszkańców Ochoty, którzy bez względu na pogodę uczestniczą w niej całymi rodzinami.

Hanna Gęściak-Wojciechowska - przewodnicząca Rady Dzielnicy Ochota i jednocześnie koordynator Pikniku i Targów oraz Wojciech Komorowski - burmistrz dzielnicy Ochota, uroczyście przywitali wszystkich gości i wyrazili nadzieję, że przygotowane przez organizacje i instytucje ochockie atrakcje nikogo nie zawiodą i że VIII Rodzinny Piknik Integracyjny - Szczęśliwice 2010 oraz II Targi Ochockich Organizacji Pozarządowych po raz kolejny zyskają miano najważniejszego wydarzenia w kalendarzu imprez naszej dzielnicy.

Gospodarze estrady: Hanna Gęściak-Wojciechowska i Maciej Gąsiorek - najmłodszym uczestnikom znany, jako Krasnal Piksel, przygotowali dla najmłodszych dzieci wiele zagadek, za których rozwiązanie wręczali nagrody. Jak się okazało, odważnych nie zabrakło! Na estradzie wystąpiły zespoły z organizacji i instytucji uczestniczących oraz dwie gwiazdy - znany już mieszkańcom dzielnicy Zespół KA-DWA oraz Zespół Bluesowy JJ Band.

Na ponad 50. stoiskach na chętnych czekały warsztaty artystyczne, takie jak malowanie na szkle, malowanie ceramiki, haft, czy też robienie biżuterii. Każdy chętny mógł też wziąć udział w różnorodnych zawodach sportowych. Nieco starsi próbowali swoich sił w zdobyciu odznaki strzelectwa sportowego. Duże zainteresowanie wzbudzały wozy Straży Pożarnej, radiowozy Policji i Straży Miejskiej. Wszystkie stoiska odwiedzili członkowie Zarządu Dzielnicy: Wojciech Komorowski, Krzysztof Kruk i Piotr Żbikowski.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu był pokaz musztry paradnej w wykonaniu Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, zakończony tradycyjną salwą.

Przez cały dzień najmłodszym i nie tylko wręczano upominki i częstowano słodkościami, a w godzinach popołudniowych również talerzem pysznej grochówki na wzmocnienie.

Bawiono się znakomicie, mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze bardziej kolorowo i bogato! Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie! 

Organizacja Poytku Publicznego


 

 

 

© WISE 2017