X Rodzinny Piknik Integracyjny - Szczęśliwice 2012

Jubileuszowo, kolorowo i pysznie!

W sobotę 15 września w Parku Szczęśliwickim odbył się Jubileuszowy X Rodzinny Piknik Integracyjny, w ramach którego zorganizowano również IV Targi Ochockich Organizacji Pozarządowych. Przygotowania trwały długo, ale każdy kto nas odwiedził przyzna, że było warto. Udział wzięło 75 podmiotów, w tym aż 59 organizacji pozarządowych.

W sobotnie południe uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Dzielnicy Ochota - Wojciech M. Komorowski. Towarzyszyli mu: Hanna Gęściak-Wojciechowska - przewodnicząca Rady Dzielnicy Ochota (społeczny koordynator imprezy) i Marek Nowicki - prezes Stowarzyszenia WISE. Organizatorzy podsumowali w kilku słowach, jak rozwijał i zmieniał się piknik przez te lata, a następnie zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.

Wokół estrady, w kilkudziesięciu stoiskach młodsi i starsi mogli uczestniczyć w przeróżnych warsztatach, zabawach i grach. Najmłodsi malowali sobie buzie, kleili korony, jeździli na kucykach, bawili się na dmuchanym statku i wchodzili w paszczę strasznego smoka. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się otwarte radiowozy policji i straży miejskiej, wozy strażackie oraz sami przedstawiciele służb mundurowych. Przez całą imprezę uliczkami parkowymi krążyli wolontariusze, którzy rozdawali różnokolorowe piknikowo-targowe balony! Było też sporo małych i dużych baniek mydlanych, kilku klaunów na szczudłach, chodzące pluszaki i nieskończenie wiele innych atrakcji.

Na estradzie wystąpili: Zespół KA-DWA, Tomasz Szwed oraz wielu artystów amatorów z organizacji uczestniczących. Były też wschodzące gwiazdy - najmłodsi występujący, którzy nie mieli jeszcze 3 lat, a wzbudzili ogromny zachwyt wśród widzów. Przez cały dzień na estradzie było więc głośno, kolorowo, czasem nastrojowo, ale przede wszystkim ciekawie. A przed estradą - jak zawsze budząca wiele emocji - musztra paradna Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, zakończona honorową salwą. Po musztrze zaproszono wszystkich na smaczną grochówkę.

O godzinie 17.00 oficjalnie zakończono imprezę, a uśmiechnięci goście piknikowi powoli opuścili Park.


 

Organizacja Poytku Publicznego


 

 

 

© WISE 2017