IX Rodzinny Piknik Integracyjny - Szczęśliwice 2011


W sobotę 17 września Park Szczęśliwicki na kilka godzin zamienił się w kolorowe i głośne wesołe miasteczko. Odbył się IX Rodzinny Piknik Integracyjny - Szczęśliwice 2011 i III Targi Ochockich Organizacji Pozarządowych. Jak co roku wszystkich pracujących na stoiskach odwiedzili i częstowali smakołykami gospodarze imprezy: Hanna Gęściak-Wojciechowska - przewodnicząca rady i wieloletni koordynator Pikniku, burmistrz Wojciech Komorowski oraz Marek Nowicki - prezes Stowarzyszenia WISE. Podczas całej imprezy obecny był Krzysztof Kruk - zastępca burmistrza. Specjalnym gościem Pikniku był Marcin Kierwiński - wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Pogoda dopisała, od samego rana świeciło słońce, więc i zapał do pracy był duży. Atrakcje dla odwiedzających przygotowało 67 organizacji i instytucji. Wokół estrady, na 55 stoiskach, młodsi i starsi mogli uczestniczyć w przeróżnych warsztatach, zabawach i grach. Najmłodsi malowali sobie buzie, kleili korony, jeździli na kucykach i skakali na trampolinie. Ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród chłopców, cieszyły się: patrol policji konnej, otwarte radiowozy policji i straży miejskiej oraz wozy strażackie. Przez całą imprezę uliczkami parkowymi krążyli wolontariusze rozdający różnokolorowe piknikowo-targowe balony!

Na estradzie wystąpili: Zespół KA-DWA, znany również pod nazwą Krokus, Paweł Orkisz - bard krakowski, Marek Siwek z zespołu Lombard oraz wielu artystów amatorów z organizacji uczestniczących.

Jak zawsze wiele emocji wzbudziła musztra paradna Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Wszystkim, którzy byli z nami w sobotę serdecznie dziękujemy, a tych, którzy nie zdążyli - zapraszamy za rok!

Organizacja Poytku Publicznego


 

 

 

© WISE 2017