Wrześniowy Piknik na Szczęśliwicach.

     Minioną sobotę (13 września) mieszkańcy Ochoty spędzili w Parku Szczęśliwickim bawiąc się wspólnie podczas XII Rodzinnego Pikniku Integracyjnego – Szczęśliwice 2014 i VI Targów Ochockich Organizacji Pozarządowych. Choć naszą imprezą żegnaliśmy lato, to nie chciało ono nas opuścić przez cały dzień. Było słonecznie i gorąco, a zaplanowane przez organizatorów na ten dzień atrakcje jeszcze bardziej podgrzewały atmosferę.
     Gospodarzami imprezy byli Hanna Gęściak-Wojciechowska – wieloletni społeczny koordynator pikniku i Wojciech Maurycy Komorowski – Burmistrz Dzielnicy Ochota. Wspólnie otworzyli Piknik i Targi, a następnie odwiedzili wszystkie stoiska. Na własnej skórze sprawdzili wybrane atrakcje, rozdając mnóstwo imprezowych gadżetów. To za ich sprawą park wypełniły kolorowe bańki mydlane.
     Stali bywalcy Pikniku i Targów wiedzą, że na tę jedną sobotę Park przeistacza się w jarmark różności. W tym roku organizacji pozarządowych i instytucji, które przygotowały atrakcje piknikowe było ponad 60. W przystrojonych kolorowymi balonami stoiskach można było znaleŸć rozrywki dla każdego – od przedszkolaka do statecznego seniora. Dostępne były między innymi warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe, gry logiczne i zręcznościowe, badania lekarskie, gry terenowe, spotkania z kombatantami. Nie zawiodły również służby mundurowe – mogliśmy zapoznać się z pracą i przetestować sprzęt policji, straży miejskiej, straży pożarnej. A od godziny 13.30 na wszystkich czekała obiecana piknikowa grochówka, dzięki której można było zregenerować siły i wrócić do zabawy.
     Program estradowy tradycyjnie zapełnili młodsi i starsi podopieczni organizacji i placówek ochockich. I tu znów było różnorodnie – były śpiewy przedszkolaków i seniorów, były tańce zespołów młodzieżowych, był pantoteatr, wspólne ćwiczenia, a nawet pokazy karate. Wszystkiego nie sposób wymienić, a nad dobrymi humorami czuwał z estrady przyjaciel pikników Maciej Gąsiorek.
     Jedną z najciekawszych atrakcji Rodzinnego Pikniku Integracyjnego jest pokaz musztry paradnej w wykonaniu Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. W tym roku przybyła do nas wyjątkowo liczna drużyna, więc i widowisko było bardziej emocjonujące, a salwa honorowa na zakończenie - wyjątkowo huczna!
     Podsumowaniem imprezy i występów estradowych był koncert zespołu KA-DWA. Znana już wszystkim grupa zachęciła zgromadzonych przed estradą gości do wspólnych tańców i wspólnego śpiewania. Żal było się rozstawać, ale wszystko co dobre kiedyś się kończy i o godzinie 17.00 podziękowano wszystkim organizatorom i współorganizatorom za ciężką pracę, a gościom za przybycie i dobre nastroje. Tym przyjemnym akcentem kończąc XII już Rodzinny Piknik Integracyjny i VI Targi Ochockich Organizacji Pozarządowych!XII Piknik i VI Targi 13 września
w Parku Szczęśliwickim

Kolorowa sobota w Parku Szczęśliwickim

kliknij, aby zobaczyć plakat w wersji pdf

    W tym roku po raz dwunasty hucznie i kolorowo pożegnamy lato w Parku Szczęśliwickim. XII Rodzinny Piknik Integracyjny – Szczęśliwice 2014 i VI Targi Ochockich Organizacji Pozarządowych zaskoczą nas i oczarują kolorami i mnogością niespodzianek.
Podczas imprezy ochockie organizacje pozarządowe, placówki kultury, sportu, pomocy społecznej, biblioteki, szkoły i przedszkola zapraszają do stoisk z przeróżnymi atrakcjami. Dla młodszych i starszych przygotowane są warsztaty plastyczne (malowanie, klejenie, lepienie, szycie....) i zabawy sportowe (sztuki walki, skoki na trampolinie, tory przeszkód...), można sprawdzić swoje możliwości w rozrywkach umysłowych (gry logiczne....) oraz puszczać ogromne bańki mydlane! Podczas zabaw towarzyszyć wszystkim będą chodzące maskotki, a może nawet uda się natrafić na cyrkowców na szczudłach. Służby mundurowe jak zawsze przygotują rozrywki dla dużych i małych chłopców, którzy będą mogli zwiedzić od środka samochody policji, straży miejskiej i wozy strażackie. Dodatkowo każda z organizacji pozarządowych przygotowuje materiały informacyjne, tak aby można było zapoznać się także z jej codzienną działalnością. A wszystko to wśród kolorowych balonów i baniek mydlanych!
Także program estradowy jest bogaty i różnorodny. Już od rana występować będą grupy amatorskie z organizacji i instytucji uczestniczących. Artyści w wieku od 3 do 83 lat zaprezentują swoje talenty śpiewając, recytując, tańcząc i pokazując, a dokładniej pantomimizując.
Na godzinę 14.30 zapraszamy wszystkich na plac przed estradą, gdzie młodzi żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego zaprezentują musztrę paradną.
Ostatnim punktem programu estradowego będzie występ znanej mieszkańcom Ochoty grupy KA-DWA.

    Zapraszamy wszystkich do lektury Gazety Targowej, w której jest mapka Pikniku i szczegółowe informacje o planowanych atrakcjach. Naszej imprezie od początku patronuje Pan Wojciech M. Komorowski, Burmistrz Dzielnicy Ochota. Dzięki jego zaangażowaniu i ciężkiej pracy członków Klubu Rodzin Abstynenckich OSTOJA, działającego przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych WISE, piknik się rozrasta i przyciąga coraz więcej instytucji.

Będziemy 13 września (SOBOTA) w godzinach 11.00-17.00 w Parku Szczęśliwickim na Ochocie. Zapraszamy!

Hanna Gęściak-Wojciechowska
Koordynator Pikniku


Patronat honorowy: Wojciech M. Komorowski, Burmistrz Dzielnicy Ochota.
Organizatorzy: Urząd Dzielnicy Ochota, Klub Rodzin Abstynenckich Ostoja, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych WISE.
Patroni medialni: Rzeczpospolita, Magazyn Integracja, Informator Ochoty i Włoch, Gazeta GRA.


Organizacja Poytku Publicznego


 

 

 

© WISE 2017