15 września - Park Szczęśliwicki

Jubileuszowy - X Piknik i IV Targi

Trudno uwierzyć, ale tegoroczny wrześniowy Rodzinny Piknik Integracyjny w Parku Szczęśliwickim będzie już dziesiątym! Okrągły jubileusz zobowiązuje i atrakcje piknikowe przygotowywane są nader starannie. Na szczęście jednak bez wielkiego zadęcia - ma być swojsko, sympatycznie, ciepło, kolorowo i przede wszystkim radośnie.
W ramach Pikniku odbędą się również IV Targi Ochockich Organizacji Pozarządowych. Dla zainteresowanych organizacje przygotują materiały informacyjne i chętnie odpowiedzą na pytania. To doskonały moment, żeby dowiedzieć się kim jest wolontariusz i jak nim zostać, kto może pomóc nam w naszych problemach i co można robić na Ochocie w piątkowy wieczór.

Imprezie od początku patronuje Pan Wojciech M. Komorowski, Burmistrz Dzielnicy Ochota, a ciężar organizacyjny od 9 lat spoczywa na członkach Klubu Rodzin Abstynenckich OSTOJA, działającego przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych WISE.

Centrum atrakcji stanowić będzie estrada z bogatym programem. Już od godziny 11.00 występować będą grupy amatorskie z organizacji i instytucji uczestniczących, a skoro ideą pikniku jest integracja, to i na estradzie musi być różnorodnie. Wystąpią artyści w wieku od 3 do 83 lat, którzy zaprezentują swoje talenty śpiewając, recytując, tańcząc i pokazując, a dokładniej pantomimizując. Nie zabraknie również i profesjonalistów.

Do współpracy zaprosiliśmy Marka Siwka z zespołu Lombard oraz świetnie znany już ochockiej publiczności zespół rozrywkowy KA-DWA. O godzinie 14.00 na placu przed estradą zrobi się bardziej uroczyście, kiedy to młodzi żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego zaprezentują musztrę paradną.

Ochockie organizacje pozarządowe, placówki kultury i sportu, biblioteki, jak co roku przygotują stoiska z przeróżnymi atrakcjami. W planach są: warsztaty plastyczne (trochę malowania, trochę klejenia, trochę lepienia...), warsztaty artystyczne (decoupage, gadżety z filcu, lepienie z gliny...), zabawy sportowe (krykiet, strzelanie do celu, trampolina...), konkursy plastyczne i poetyckie. Będą też szczudła, wielkie bańki mydlane i chodzące maskotki. Ciekawskich najmłodszych zapraszamy do zwiedzania od środka samochodów policji, straży miejskiej i wozów strażackich. Starsi mogą spróbować swoich sił zdobywając Odznakę Sportów Strzeleckich. Wielbiciele wody będą mogli popływać z WOPRem lub powędkować.

Opisać wszystkich czekających rozrywek nie sposób. Zainteresowanych zapraszamy do lektury Gazety Targowej. A jeśli ktoś jeszcze nigdy nie uczestniczył w Pikniku, to czas już najwyższy. Będziemy 15 września w godzinach 11.00 - 17.00 w Parku Szczęśliwickim na Ochocie. Zapraszamy!

Hanna Gęściak-Wojciechowska
Koordynator Pikniku

Patronat honorowy: Maurycy W. Komorowski, burmistrz dzielnicy Ochota
Organizatorzy: rada i zarząd dzielnicy Ochota, Klub Rodzin Abstynenckich Ostoja, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych WISE.
Patroni medialni: TVP Warszawa, Radio dla Ciebie, Magazyn Integracja, Informator Ochoty i Włoch, Gazeta GRA. Partner: ZTM

 

Zobacz materiały reklamowe X Rodzinnego Pikniku Integracyjnego - Szczęśliwice 2012 i IV Targów Ochockich Organizacji Pozarządowych:

Plakat reklamujący imprezę (pdf)

Gazeta Targowa (pdf)

 

 

Organizacja Poytku Publicznego


 

 

 

© WISE 2017