„Alkohol oszukuje - postaw na rodzinę!”


W sobotę 5 listopada w Domu Kultury Rakowiec odbyła się po raz ósmy jesienna impreza profilaktyczno-edukacyjna „Alkohol oszukuje - postaw na rodzinę!” Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych WISE oraz Klub Rodzin Abstynenckich OSTOJA.

Część oficjalną poprowadziła Hanna Gęściak-Wojciechowska - występująca tego wieczoru w podwójnej roli: Przewodniczącej Dzielnicowego Zespołu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przewodniczącej Rady Dzielnicy Ochota. W pierwszej kolejności gospodyni wieczoru powitała Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Ochota - Piotra Żbikowskiego, Zastępcę Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota - Joannę Tymińską oraz Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia - Macieja Sotomskiego. W programie znalazły się pogadanki nt. alkoholu i jego szkodliwości. Goście imprezy mieli okazję dowiedzieć się czemu i w jaki sposób alkohol oszukuje oraz dlaczego warto postawić na rodzinę.

Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym punktem programu był bal... Dobrą zabawę umożliwił wszystkim zespół KA-DWA z Kielc, który rozproszył nudę jesiennego wieczoru przebojami nie tylko tego lata. Tańce trwały prawie do północy, kiedy to ostatni goście zeszli z parkietu. Wszyscy opuszczali DK Rakowiec z uśmiechem i nadzieją, że za rok znów odbędzie się bal i znów otrzymają zaproszenia. Nie wiemy, jak wiele z przekazanej tego wieczoru wiedzy zostało w pamięci gości, ale jedno jest pewne - przekonali się, że można świetnie bawić się bez alkoholu.

Organizacja Poytku Publicznego


 

 

 

© WISE 2017