OSTOJA ma już 7 lat!


Klub Rodzin Abstynenckich „OSTOJA” w przedostatnią sobotę tegorocznego karnawału obchodził swoją 7 rocznicę działalności!
Założony został w styczniu 2004 roku, a już 14 lutego zorganizował pierwszy swój bal w Domu Kultury „Rakowiec” na ul. Wiślickiej. Był to bal inauguracyjny. A potem, jak większość organizacji, klub miał lepsze i gorsze miesiące i lata. Jednak odkąd działa w oparciu o umowy wieloletnie jest nieźle.

„Ostoja” znana jest ochockiej społeczności lokalnej przede wszystkim jako organizator pikników integracyjnych, plenerowych spotkań świątecznych, imprez podwórkowych z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada, wigilii dla podopiecznych OPS - w dniu Wigilii - 24 grudnia i ze śniadań Wielkanocnych organizowanych dla tych samych odbiorców w Wielką Sobotę. Wszyscy też wiedzą, że w siedzibie klubu odbywają się różne imprezy otwarte dla mieszkańców (pogadanki, wernisaże, spotkania z ciekawymi ludźmi) i że można tu zwyczajnie przyjść i porozmawiać niekoniecznie o problemach alkoholowych. W siedzibie klubu przy Lelechowskie 5 działa też Klub Młodzieżowy „Jakub”. Wszystko zaś dzieje się w Centrum Społecznym „Lelechowska” Stowarzyszenia WISE.

Na spotkanie karnawałowe z okazji jubileuszu klubu „Ostoja”przybyły wieloosobowe delegacje z warszawskich klubów, w tym ze zrzeszonych w Koalicji Stołecznych Klubów Abstynenckich. Wśród gości byli także: Sylwester Staniszewski - prezes Ogólnopolskiej Rady Ruchu Abstynenckiego, Hanna Gęściak-Wojciechowska - Przewodnicząca Rady Dzielnicy Ochota, Anna Jarosińska-Potyra - przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej Urzędu Dzielnicy Ochota, Elżbieta Wolska - przewodnicząca Dzielnicowego Zespołu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Monika Ratajczak - wicedyrektor ochockiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami.

W części oficjalnej spotkania, członkowie Zarządu Klubu „Ostoja” za swoją pracę zostali „odznaczeni” uśmiechniętymi słoneczkami. Otrzymali je: Renata Szczepaniak (kierowniczka klubu), Marek Bielski, Jacek Kodym, Sylwester Matejak i Zbigniew Słowik. Hanna Gęściak-Wojciechowska (prezes klubu) otrzymała przepiękny kosz czerwonych róż.

Podziękowania otrzymał też zespół „Krokus” z Kielc, który towarzyszy wszystkim, nie tylko rocznicowym imprezom organizowanym przez „Ostoję”. Potem Renata Szczepaniak pięknie zaśpiewała napisaną przez siebie piosenkę pt. „Już siedem lat”, zaintonowała też wspólnie z Sylwkiem Matejakiem - „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Obecni na sali śpiewali z nimi trzymając się za ręce.

Gdy już złożono Zarządowi klubu gratulacje i życzenia rozpoczął się wspaniały bal. Tańczono, rozmawiano i podziwiano piękną dekorację, którą wykonali członkowie klubu pod kierunkiem Renaty Szczepaniak i jej córki Oli. (M.L.)”


 


Organizacja Poytku Publicznego


 

 

 

© WISE 2017